Історія школи

У 1938 році наша школа відкрила двері своїм першим вихованцям, які потребували спеціального навчання. Першим директором школи була Зіна Зіновіївна Підгорецька, яка отримала педагогічну освіту в Краківському університеті, була взірцем інтелігентності, мудрості, педагогічного такту. Учнів навчали і виховували педагоги школи Р. К. Кияниченко, К. Д. Есаулова, Г. Є Холодюк., О. М.Ясінська, Я. П. Ясінський

Але війна увірвалась у мирне шкільне життя і перекреслила всі плани та сподівання. Діти роз’їхались по домівках, а шестеро сиріт евакуювали разом з педагогами в далекий Казахстан. В переможному 1945 році на шкільному подвір’ї знову завирувало життя.

Не було тільки З. З. Підгорецької, вона загинула в тій страшній війні.

Новопризначений директор школи Олександр Омельянович Піхоцький спрямовує всі сили працівників школи, щоб якнайшвидше відбудувати напівзруйновану школу. Приміщення школи були невеликі. Їдальня була і клубом, і кінозалом. Не вистачало класів, навчались у дві зміни. Для освітлення використовували електродвигун, що працював на солярці. Воду підвозили в бочці підводою. В школі на той час навчалось 65 дітей.

З 1950 по 1954 роки директором школи працював Василь Трохимович Топчинський. Педагогічний колектив поповнився освідченими педагогами, зріс контингент дітей.

Розпочалось будівництво нових приміщень школи. В 1959 році побудовано спальню. В 1963 — дошкільне відділення та приміщення лазні. В 1966 році в свій світлий зал запросила простора їдальня. В 1973 році — завершилось будівництво навчального корпусу. Директор школи В. Ф. Веретільник докладав великих сил для зміцнення матеріально-технічної бази школи, зростання фахового рівня колективу. На той час в школі навчалось 260 дітей. Їх навчали 65 педагогів, які мали дефектологічну освіту.

В школі багато уваги приділялось всебічному розвитку дітей: спортивні перемоги, призові місця у фестивалях учнівської самодіяльності, успішна участь у зльотах, конкурсах.

30 років колектив трудився під керівництвом В. Ф. Веретільника, «Відмінника народної освіти». За великий вклад у навчання та виховання глухих дітей В. Ф. Веретыльник був нагороджений освітянською нагородою — медаллю Макаренка.

У 1995 році школі надано статус школи для глухих дітей–сиріт обласного підпорядкування. Велика відповідальність покладалась на колектив школи, його наступного директора І. В. Пальчика за долю й майбутнє дітей, для яких школа стала єдиною домівкою. На навчання до школи прибуло 49 дітей-сиріт з різних областей України. Кожна дитина зі своєю нелегкою дитячою долею, тому важливо було зігріти їх сердечним теплом, дарувати радість дитинства, домашній затишок. Багато праці колектив вкладав, щоб діти опановували навчальні програми, навчались рідної мови, були адаптовані до життя в соціумі. На превеликий жаль в жовтні 1997 року обірвалось життя І. В. Пальчика. В пам'ять про нього щовесни квітує сад, який він садив зі своїми учнями.

Колектив школи працював далі, зберігаючи та примножуючи надбане. У школі обладнано відповідно сучасних вимог: слуховий кабінет, кабінет ритмічних занять, комп’ютерний клас, кімнату соціально-побутової орієнтації та інші навчальні кабінети.

Сучасна звукопідсилююча апаратура, комп’ютерні програми «Живий звук», «Видима мова», мультимедійне обладнання з інтерактивними дошками дають змогу проводити уроки, заняття та позакласні заходи на сучасному рівні. Кілька років поспіль учні займають призові місця на обласній олімпіаді з трудового навчання.

Діти активно займаються в гуртках дитячої творчості та спортивних секціях. Спортсмени — неодноразові призери районних, обласних та республіканських змагань з баскетболу.

Учасники художньої самодіяльності — переможці всеукраїнського фестивалю “Крок до зірок” в рамках акції “Берег надії”, дипломанти мистецьких фестивалів «Дивоцвіти Вінницького краю» 2011, 2013рр, обласних творчих звітів Вінницької обл. організації УТОГ.

Високою оцінкою роботи школи стало рішення Міжнародного Академічного рейтингу популярності і якості національної Академії наук України нагородити директора школи О. І. Пальчика дипломом «Золота фортуна» та орденом «За трудові досягнення ІV ступеня».

Першовересневий дзвінок 2015 року в нашій школі прозвучав журливо. З нами вже не було шановного Олексія Ілліча Пальчика...

Та колесо історії не зупинити. Колектив впевнено вирішує своє головне завдання &mdash забезпечення прав дітей з вадами слуху на здобуття середньої освіти у поєднанні з корекційно–реабілітаційними заходами, формування соціальної та громадянської позиції та набуття необхідних умінь та досвіду для самостійного життя. Директор школи О. В. Ацеховська докладає багато зусиль для збільшення контингенту дітей, підвищення ефективності навчального процесу, створення комфортних умов навчання та проживання вихованців.

У 2016 році здійснено реконструкцію котельні з переведенням на енергоекономні твердопаливні котли. В дошкільному відділенні проводиться капітальний ремонт приміщення.

Учні школи неодноразові переможці обласних мистецьких фестивалів вчительської та учнівської творчості «Дивоцвіти Вінницького краю» серед колективів спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів обласного підпорядкування у номінаціях «Виставкове мистецтво» та «Сценічне мистецтво».

Школа славиться спортивними успіхами. Циганков Микола, Сєнічкін Ігор — неодноразові переможці та призери міжнародних та всеукраїнських змагань з бадмінтону. У 2016–2017 р. Циганков М. зайняв II місце у турнірі присвяченому пам’яті тренера–викладача Ляшка В. І. Сєнічкин І. зайняв IV місце у відкритому чемпіонаті з бадмінтону в м. Києві. Зуботикін Микита зайняв III місце в спартакіаді « Повір у себе», яка проходила м. Миколаєві.

У лютому 2018 року спортсмени результативно виступили на чемпіонаті Українм з бадмінтону. Циганков М. зайняв друге місце, Сєнічкин І. &mdash' третє в одиночній категорії, в парній категорії Циганков М. і Сєнічкин І. зайняли перше місце, а Негар Т. і Жердєв Є. — третє. В змішаній категорії Сєнічкин Ігор виборов перше місце, Циганков Микола — друге.

Щороку учні школи беруть участь в обласній олімпіаді з трудового навчання (хлопці — з столярної справи, дівчатка — з швейної) і займають призові місця. Влітку діти відпочивають в оздоровчих таборах в Карпатах та на Чорному морі.